Serial
Name
Honors
Country
Digital Section
Total Digital Images
Payment
1 SHIU GUN WONG HON.FRPS, FPSA, FBIPP Hong Kong 2 8
2 DEBASHIS MUKHERJEE India 3 12
3 CHARLES STRICKER PPSA USA 3 12
4 AN NGUYEN QPSA USA 2 8
5 DOUGLAS NORTON Canada 1 4
6 HELMUT FOERSTER Germany 4 16
7 JAMES D. SMITH MPSA2, GPU CR3 USA 2 8
8 SOPHIE POUILLON QPSA RISF3 EHISF HON MASTER S France 2 8
9 VINCENZO DI PANFILO EFIAP Italy 5 20
10 PIYALI MITRA EFIAP/S, GMPSA, CR4 GPU India 5 20
11 DANLEI YE GMPSA,GPSA,ARPS,AFIAP Canada 4 16
12 BOB CHIU GMPSA,GPSA,ARPS,AFIAP USA 4 16
13 HAIDER CHISHTY England 3 12
14 MARC ANAGNOSTIDIS APSA,GMPSA/S,EFIAP France 1 4
15 LEWIS K. Y. CHOI GMPSA/B, EFIAP/G, ESFIAP Hong Kong 3 12
16 RAUL GHIMAN Romania 3 12
17 DRE VAN MENSEL E.FIAP/PL M.FIAP GMPSA/B Belgium 1 4
18 XIAOQI ZHANG China 5 20
19 URS JENZER AFIAP Switzerland 3 12
20 ASOK SENGUPTA AFIAP, EFIP, HON. CPE India 5 20
21 VEGARD HANSSEN CR1,VIP1 Norway 4 16
22 RAJ KUMAR SOM DIP IN PHOTOGRAPHY, EFIP India 5 20
23 RICHARD BAILEY PPSA USA 2 8
24 AJIT HUILGOL ARPS, EFIP, CMOL India 4 16
25 HIRAK BHATTACHARJEE AFIP India 4 16
26 VOLKER MEINBERG GMPSA/S, GPU-CR5, GPU-VIP4, EFIA Germany 5 20
27 HUNG HO PPSA/MPSO PHOTOGRAPHIC SOCIETY O USA 4 16
28 ROY KILLEN GMPSA/B, EFIAP Australia 2 8
29 WOLFGANG SCHWEDEN Germany 2 8
30 MACIEJ DUCZYNSKI 1 Poland 4 16
31 AJAR SETIADI QPSA, GPU CR2 Indonesia 5 20
32 KEN WEAVER MPSA USA 2 8
33 DAVID WILSON LRPS South Africa 5 20
34 JOAQUIN SALINAS D ANGLADA EFIAP - PSA CS 5 * * * * * Spain 4 16
35 GAUTAM CHAKRABORTY India 5 20
36 GERHARD BOEHM EFIAP, GMPSA Germany 2 8
37 JING LI China 3 12
38 MIN LI China 5 20
39 ERWIN GUCCI Indonesia 5 20
40 TREURNICHT DU TOIT LPSSA; EPSSA(MILLE); DPSSA(VERS) South Africa 5 20
41 ARUNIMA CHATTOPADHYAY EFIP, EFIAP India 4 16
42 FLORA RIKIN Indonesia 5 20
43 IVANA SANCANDI Italy 5 20
44 RENE VAN ECHELPOEL EPSA Belgium 1 4
45 PRAMOD GOVIND SHANBHAG ARPS EFIAP/GOLD EPSA India 5 20
46 ANGELA BONNER BPE*, QPSA Wales 2 8
47 JACKY DUMANGIN EFIAP-PPSA-EFPF France 5 20
48 PARTHA PRATIM JANA AFIP India 5 20
49 JAN THOMAS STAKE MFIAP GMPSA EFIAP/D3 Sweden 3 12
50 NARAYANASWAMY K.M MPSA,APSA, EFIAP, ARPS, FFIP, C* India 5 20
51 DAVID BUTLER MFIAP MPSA England 1 4
52 IM KAI LEONG PPSA, EFIAP Macau 5 20
53 ARNALDO PAULO CHE Hong Kong 5 20
54 RAMKUMAR MEYYAPPAN AICS India 5 16
55 NARENDRA KUMAR PANDEY AFIP India 5 20
56 SUBRATA KUMAR DAS EFIAP, FFIP, FICS India 5 20
57 RUDRA MANOHARAN India 4 16
58 HERDIS HALVAS-NIELSEN MPSA2, AFIAP, GPU CR4 Germany 5 20
59 MIN HSIU TSAI QPSA, GPU CR2, GPU VIP1 Taiwan 3 12
60 PINKU DEY EFIAP/B India 5 20
61 HSIANG HUI SYLVESTER WONG EPSA ARPS FICS Malaysia 4 16
62 BARBARA SCHMIDT GMPSA, EFIAP/S, GPU VIP-5 CR-4 Z Germany 5 20
63 AMAR NATH DUTTA AFIAP,GPU CR2,HON.PESGSPC,A.APS India 4 16
64 ZHICAI REN PPSA China 1 4
65 MIN TAN Malaysia 1 4
66 JERRY FENWICK EPSA USA 1 4
67 STEVEN STAVRI EPSA. AFIAP. A.CPE Cyprus 5 20
68 BASUDEV MAITY EFIAP,FFIP India 5 20
69 NORBERT BRENNICH Germany 5 20
70 JOYDEEP DEB EFIAP/B, EFIP GOLD, C MOL India 5 20
71 IGOR DEBEVEC EFIAP/P MPSA 2 Slovenia 3 12
72 NORMAN JOHNSON EPSA USA 3 12
73 MARCIA MARCHETTO AFIAP, PPSA, EAFB Brazil 5 20
74 PRITAM PANJA AFIP, GPU CROWN 2 India 5 20
Name
Payment
SHIU GUN WONG
DEBASHIS MUKHERJEE
CHARLES STRICKER
AN NGUYEN
DOUGLAS NORTON
HELMUT FOERSTER
JAMES D. SMITH
SOPHIE POUILLON
VINCENZO DI PANFILO
PIYALI MITRA
DANLEI YE
BOB CHIU
HAIDER CHISHTY
MARC ANAGNOSTIDIS
LEWIS K. Y. CHOI
RAUL GHIMAN
DRE VAN MENSEL
XIAOQI ZHANG
URS JENZER
ASOK SENGUPTA
VEGARD HANSSEN
RAJ KUMAR SOM
RICHARD BAILEY
AJIT HUILGOL
HIRAK BHATTACHARJEE
VOLKER MEINBERG
HUNG HO
ROY KILLEN
WOLFGANG SCHWEDEN
MACIEJ DUCZYNSKI
AJAR SETIADI
KEN WEAVER
DAVID WILSON
JOAQUIN SALINAS D ANGLADA
GAUTAM CHAKRABORTY
GERHARD BOEHM
JING LI
MIN LI
ERWIN GUCCI
TREURNICHT DU TOIT
ARUNIMA CHATTOPADHYAY
FLORA RIKIN
IVANA SANCANDI
RENE VAN ECHELPOEL
PRAMOD GOVIND SHANBHAG
ANGELA BONNER
JACKY DUMANGIN
PARTHA PRATIM JANA
JAN THOMAS STAKE
NARAYANASWAMY K.M
DAVID BUTLER
IM KAI LEONG
ARNALDO PAULO CHE
RAMKUMAR MEYYAPPAN
NARENDRA KUMAR PANDEY
SUBRATA KUMAR DAS
RUDRA MANOHARAN
HERDIS HALVAS-NIELSEN
MIN HSIU TSAI
PINKU DEY
HSIANG HUI SYLVESTER WONG
BARBARA SCHMIDT
AMAR NATH DUTTA
ZHICAI REN
MIN TAN
JERRY FENWICK
STEVEN STAVRI
BASUDEV MAITY
NORBERT BRENNICH
JOYDEEP DEB
IGOR DEBEVEC
NORMAN JOHNSON
MARCIA MARCHETTO
PRITAM PANJA